Boğa Sperması

Holstein

Holstein Dişi

Montbeliarde

Avrupa Kırmızısı

Brown Swiss  (Montofon)

Etçi Boğalar

Kırmızı Holstein

Jersey

Simmental

BOĞA IRKLARI

Sığır çiftliklerinde ve sığır işletmelerinde son yıllarda yürütülen etkili ıslah çalışmaları verimli hayvan üretimine önemli katkılar sağlamaktadır. Özellikle suni tohumlama yöntemiyle sağlıklı ve verimli nesiller yetiştirilmektedir. Hayvancılıkta verimin artması işletmenin karlılığını artırmakta ve özellikle de Dünya’da hızla artan beslenme sorunlarına çözüm olmaktadır. Ülkemizde son yıllarda suni tohumlama için verimli ırk boğaların spermaları kullanılmaktadır. Anadolu Hayvancılık, Dünyanın en kaliteli ve verimli ırklarına ait boğa spermasını ithal ediyor ve yurdun her yerindeki yetiştiricilerin taleplerini karşılıyoruz. Özellikleri önceden belirlenmiş boğa spermasıyla tohumlanan dişilerin gebe kalması sadece yeni ırkların daha verimli olmasını sağlamamakta, aynı zamanda hayvanın kalça yüksekliği, meme uzunluğu, ayak yapısı gibi fiziksel özelliklerinin de ıslah edilmesine yardımcı olmaktadır.

Boğa sperması seçiminde işletmelerin ihtiyacı en önemli tercih sebebidir. İşletme süt veriminin artmasını mı istiyor, meme, ayak ve endam yapısının düzeltilmesini mi istiyor, kolay doğum mu istiyor, bunlara göre sperma seçimi yapılmalıdır. Hayvanların eksik görülen karakterlerinin sonraki nesillerde düzeltilmesi ve daha sağlıklı nesillerin üretilmesi için en uygun spermaların kullanılması gerekmektedir. Bu nedenle spermanın alımından uygulanmasına kadar son derece titiz bir çalışma yapmak ve işinin uzmanı Veteriner Hekimlerle çalışmak gerekmektedir. Anadolu Hayvancılık, Veteriner Hekimlerinin sperma seçimi ve uygulama stratejileri konularında ülke genelinde eğitimler vermektedir. Ülkemizin genetik altyapısına en yüksek derecede katkıda bulunmak amacıyla; ABD, Kanada, Hollanda, Fransa, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden ithal ettiğimiz boğa spermalarının tanıtım ve satışlarını gerçekleştirmekteyiz.

Ülkemizde hayvancılığın gelişmesi, et ve süt veriminin arttırılması için bu ülkelerden en kaliteli boğa ırklarının spermalarını ithal ediyoruz. Ülkemizde en çok tercih edilen en faydalı görülen boğa ırkları; Holstein, Simmental, Jersey, Montbeliarde, Kırmızı Holstein, Avrupa Kırmızısı, Montofon ve çeşitli Etçi Boğalar olarak sıralanabilir. Sığır yetiştiricileri bu ırklarla daha fazla kazanç elde ederek işletmelerini geliştirmektedirler. Hayvansal protein, sağlıklı büyüme ve yaşam için yeri doldurulamayan besinlerin başında gelmektedir ve bu sebeple hayvancılığın gelişmesi, verimin artması toplumun beslenme sorununa da çözüm olmaktadır. İşletmenizde verimliliğin artması için gerekli ihtiyaçlarınızın tamamına Anadolu Hayvancılık ile ulaşabilirsiniz. Boğa sperması ithalatı, canlı hayvan ithalatı, eşleştirme ve eğitim hizmetlerimizle hayvancılık sektörüne yıllardır katkıda bulunmaktayız.