Anadolu Hayvancılık, World Wide Sires tarafından satın alınmıştır.

VISALIA, California, Mart 22, 2023 – 1996 yılında kurulduğundan beri, Anadolu Hayvancılık A.Ş., Türkiye hayvancılığının gelişmesi ve büyümesi için özveriyle çalışmış ve sektörünün önde gelen firmalarından biri olmuştur.

Çeyrek asırdan fazla bir zamandır yurt dışından birçok büyük firmanın Türkiye temsilciliğini başarı ile yürütmüş ve takdirlerini toplamıştır. Doğal olarak bu başarılarının neticesinde Anadolu Hayvancılık kendine yapılan çeşitli teklifleri değerlendirmiş ve sonunda konusunda dünyanın en büyük Amerikan firmalarından biri olan World Wide Sires Ltd.tarafından satın alınmıştır.

Uluslararası Strateji ve Stratejik İş Birimleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Bill Young: “World Wide Sires olarak, Anadolu’dan aramıza katılan yeni ekip arkadaşlarımızla çalışmaya başlayacağımız için heyecanlıyız. Bu yatırım, çiftçilere en iyi genetikleri sağlayarak onların başarılarını üst noktaya taşıma misyonumuz ile ilgili büyük bir adımdır. Anadolu’nun çalışmakta olduğu mevcut tedarikçileri ile birlikte yolumuza devam ederek Türkiye süt ve et pazarına elit genetikleri sağlamaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Bundan böyle Anadolu Hayvancılık A.Ş. World Wide Sires, Ltd.’nin Türkiye’deki firması olarak çalışma hayatına daha güçlü, daha azimli ve mevcut distribütörlükleri ile birlikte devam edecektir.

Anadolu Hayvancılık kurucusu Nurdan Erbuğ konu hakkında: “Türk süt endüstrisinde 27 yıl boyunca azimle ve titizlikle çalıştıktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nden ülkeme Doğrudan Yabancı Yatırım getirebildiğim için çok heyecanlıyım. Tüm ekibim ve ben bu başarı için çok gururluyuz. World Wide Sires firmasına, Anadolu Hayvancılık ve Türkiye’ye duydukları güven için teşekkür ederim. Gelecek konusunda umutluyuz.” açıklamasını yapmıştır.
ABD’deki en büyük Suni Tohumlama kooperatifinin sahibi olduğu World Wide Sires, Ltd. (WWS), tüm dünyada süt üreticilerine ihtiyaçları doğrultusunda genetik ve yönetim çözümleri sunarak onların işletmelerinde uzun süreli karlılığa ulaşmalarını sağlar.

Sığırlarda Ayak Hastalıkları ve Tedavi Yöntemleri
Sığırlarda Mastitis Hastalığı ve Tedavisi